Olsztyn wygrywa w Lubinie

168
Siatkarze KGHM Cuprum Lubin doznali ósmej ligowej porażki w tym sezonie. W meczu 11. kolejki PlusLigi podopieczni Pawła Ruska przegrali w hali RCS z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3.

Gospodarze dobrze rozpoczęli pierwszą partię tego meczu. Po punktowej zagrywce Jakuba Strulaka prowadzili 11:9. W trakcie meczu na prowadzenie zaczęli wychodzić jednak olsztynianie. W końcówce, po ataku Wojciecha Ferensa Cuprum dogoniło rywali (21:21).  W ostatniej akcji skutecznie zaatakował Szymon Jakubiszak i goście zakończyli seta na swoją korzyść (23:25).

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych (3:8), a Miedziowi popełnili kilka błędów. Olsztynianie utrzymywali skuteczność w ataku i budowali przewagę (11:14). Nicolas Szerszeń wywalczył piłkę setową (19:24), którą udało się obronić, ale ostatecznie Szerszeń zakończył seta (22:25).

Goście nie zamierzali odpuszczać i skutecznie chcieli zakończyć mecz w trzech partiach. Od początku to olsztynianie dyktowali warunki gry (5:9). Skuteczna gra blokiem i punkty z ataku dały przyjezdnym dziesięć punków przewagi (11:21). Spotkanie zakończyło się po błędach lubińskich zawodników (14:25).

MVP: Nicolas Szerszeń

KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

Cuprum: Strulak (5), Kwasowski (10), Granieczny (L), Ferens (6), Lorenc (3), Hanes (6), Gelinski (1), Pietraszko (9).

Indykpol: Karlitzek (13), Jakubiszak (8), Siwczyk (3), Szerszeń (15), Majchrzak (2), Armoa (11), Hawryluk (L), Tuaniga (2).