Ogrom sukcesów artystycznych ósemkowych „Pchełek”

117

Jak kreatywnie wykorzystać czas spędzany w domu? Najlepiej na rozwijaniu swoich talentów. Członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki” w Szkole Podstawowej nr 8 wymyślają coraz to nowsze aktorskie wyzwania. Niestety, głównie online. Jak sami wyznają – bardzo lubią występy przed kamerą, bo to mniejszy stres niż prezentowanie się przed żywą publicznością. A kamera? Ona „Pchełki” po prostu kocha.

O tym, jak bardzo utalentowani są uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 w Lubinie, można było przekonać się po raz kolejny podczas Rejonowego Konkursu Recytatorskiego online „Maluchy Lubią Wiersze”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Legnicy. Wzięło w nim 32 uczestników. Aż dwie nagrody zostały przyznane uczniom „Ósemki” – członkom Szkolnego Koła Teatralnego “Pchełki”.

Swoją interpretacją wiersza Tadeusza Śliwiaka „Wilk u dentysty” jury zachwycił Jakub Sell. Jak wspomina sam nagrodzony, było mu o tyle łatwiej wczuć się w interpretację, bo sam nie przepada za wizytami u tego specjalisty. Zdobył on pierwsze miejsce w kategorii klas I.

Równorzędną nagrodę w tej samej kategorii zgarnęła też Maja Skrzątek, która przedstawiła wiersz Wandy Chotomskiej „Obraz z bocianem”. Maja sama jest bardzo uzdolniona plastycznie i marzy, by jej obrazy zawisły kiedyś w galerii sztuki. Dlatego wybrała utwór, którego akcja odbywa się właśnie w takim miejscu.

Z podobnie zachwycającym wynikiem zakończyły się Wiosenne Spotkania z Teatrem Jednego Aktora, również organizowane przez MCK Legnica. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów, z których wyłoniono 5 laureatów. Nie zgadniecie pewnie, członkami jakiego koła teatralnego jest aż troje z nich?

W konkursie nagrodzeni zostali:
– Maja Skrzątek, która przedstawiła wiersz Jana Brzechwy pt. „Sowa”,
– Szymon Wilk, który interpretował „Szelmostwa Lisa Witalisa”, również Jana Brzechwy,
– Kalina Tryniszewska za wiersz Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

Maja, Kuba i Szymon zdobyli również Nagrodę w Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce” organizowanym przez MDK Lubin.

Nagrodę w tym przeglądzie zdobyła jaszcze jedna „Pchełka” – Hania Tomaszewicz. Szymon Wilk jest także laureatem I stopnia w kategorii: Teatr Mini w XV Międzynarodowym Konkursie Internetowym DIGI – TALENTY.

Twórczynią i opiekunką Szkolnego Koła Teatralnego „Pchełki” jest pani Krystyna Gorzelnik.

Źródło: SP 8 w Lubinie