Odzyskali dwa skradzione audi A6

4240

Lubińscy i legniccy policjanci odzyskali dwa skradzione samochody o wartości 265 tys. złotych. W sprawie zatrzymano 31-letniego mieszkańca Wrocławia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do kradzieży czarnego audi a6 doszło w godzinach nocnych, o czym natychmiast zostali powiadomieni legniccy policjanci. Właściciel oszacował straty na 130 tys. złotych. Miejscowi funkcjonariusze od razu przystąpili do poszukiwań, a w działania zaangażowali się także policjanci z lubińskiej komendy. Jeszcze tego samego dnia mundurowi wpadli na trop, gdzie może znajdować się skradziony pojazd.

– Wspólne działania funkcjonariuszy zakończyły się bardzo szybkim odzyskaniem pojazdu, który znajdował się na terenie powiatu lubińskiego. W trakcie intensywnych poszukiwań odnalezione zostało także inne audi a6 koloru białego, które zostało skradzione dzień wcześniej. Do sprawy zatrzymany został 31-letni mieszkaniec Wrocławia – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

– 31-latek usłyszał w legnickiej prokuraturze zarzuty kradzieży z włamaniem, za które kodeks przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator na wniosek policjantów zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – dodaje rzeczniczka.