Odra Chobienia lepsza od „rycerzy wiosny”

61

Wiele osób prognozowało, że to właśnie starcie z Rodłem Granowice może okazać się tym na przełamanie dla Odry Chobienia. Tak też się stało i podopieczni Andrzeja Słowakiewicza wygrali dziś 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Tomasz Dobek, a jedną dołożył Mateusz Wierzbicki.

Ekipa z Gminy Rudna rozpoczęła od ataków bramki granowiczan i pp jednym z błędów defensywy gości faulowany w polu karnym był Wojciech Jurak. Sędzia bez zastanowienia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Dobek. Drugi gol padł dzięki prostym środkom gry, które dziś dobrze wychodziły gospodarzom. Piotr Kasiński zagrał dalekie podanie do Mateusza Wierzbickiego, który uporał się z dwoma obrońcami i wyłożył futbolówkę Dobkowi, któremu pozostało wbić ją już tylko do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą Odra podwyższyła prowadzenie, a asystę przy bramce Dobka zaliczył Jurak.

Po przerwie gości stać było jedynie na zmniejszenie strat i bramkę honorową a spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Dla Odry było to pierwsze wiosenne zwycięstwo, zaś dla Rodła pierwsza porażka w 2017 roku.

Odra Chobienia – Rodło Granowice 3:1