Od dziś żółte autobusy jeżdżą też do Polkowic

8940

O godz. 10.36 z Polkowic do Lubina ruszył dziś pierwszy autobus w ramach bezpłatnej komunikacji między tymi miastami.

– To jest nie tylko dojazd mieszkańca Polkowic do Lubina, ale też, co bardzo istotne, te połączenia są tak skonstruowane, że mieszkaniec przesiada się w Lubinie na pociąg Kolei Dolnośląskich i dojeżdża do Legnicy czy Wrocławia – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Na pierwszy darmowy autobus do Lubina na polkowickim przystanku przy ulicy Młyńskiej czekały tłumy. Mieszkańcy gminy są bardzo zadowoleni, ale mają też kolejne oczekiwania.

– Jesteśmy bardzo ciekawe, jak to wszystko będzie, jak będzie się jechało, ale jesteśmy bardzo zadowolone, że ten autobus nareszcie ruszy, bo z busami było przeokropnie – mówiła jedna z polkowiczanek.

O łatwiejszy, bezpłatny dojazd do Lubina upominają się też mieszkańcy gminy Polkowice.

– W kolejnych etapach będziemy po pierwsze rozbudowywać siatkę połączeń, bo obecnie mamy w tygodniu cztery połączenia do Lubina i cztery z Lubina, a weekendy po dwie pary połączeń. Docelowo chcemy również, aby obejmowały miejscowości wiejskie na terenie gminy Polkowice – zapowiedział Puźniecki.

Do końca roku gmina Polkowice wyda na funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji do Lubina około 150 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, przystanki darmowej komunikacji są: w Polkowicach przy ul. Młyńskiej, Głogowskiej, 11 Lutego, 3 Maja i Kopalnianej, a także w Szklarach Górnych czy przy ZG Lubin oraz Szybie Wschodnim, a w Lubinie – ul. Marii Skłodowskiej-Curie, 1 Maja i Kolejowej. Mieszkańców wożą żółte autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich, a linia ma numer 110. Rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.

Źródło RegionFan.pl