Dwóch kandydatów – obecny wójt Tadeusz Kielan oraz sołtys Chróstnika Kacper Snowyda będą walczyć o fotel wójta gminy Lubin. Póki co, to jedyni kandydaci, którzy oficjalnie ogłosili swój start w kwietniowych wyborach na to stanowisko.
Tadeusz Kielan jako pierwszy potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję. Wystawi też kandydatów na radnych, jego komitet został już zarejestrowany jako KWW Tadeusz Kielan.
Głównym planem na kampanię komitetu Tadeusza Kielana są spotkania z mieszkańcami gminy, podczas których kandydaci na radnych będą przekonywać do swoich pomysłów na rozwój gminy. Wśród nich są m.in. inwestycje.
– Poczynając od dróg, przez oświatę i inwestycje sportowe. Mówiąc o drogach, mam na myśli te nasze osiedlowe, wewnętrzne, bo mieszkańców i domów u nas stale przybywa, ale też drogi powiatowe – mówi Tadeusz Kielan.
Wójt chce też utrzymać bezpłatną komunikację, utworzyć nowe przedszkola i żłobki, a także aktywizować seniorów, tworząc dla nich miejsca spotkań, a także zadbać, by internet szerokopasmowy pojawił się na terenie całej gminy. Na realizację tych zadań wójt chce pozyskiwać rządowe środki, ale pieniądze mają też płynąć z farm fotowoltaicznych, które powstają na terenie gminy.
Kontrkandydatem Tadeusza Kielana w wyborach samorządowych będzie Kacper Snowyda, działacz społeczny, a od roku – sołtys Chróstnika. Wczoraj wraz z KWW Mieszkańcy dla Gminy Lubin oficjalnie ogłosił swój start.
– Jesteśmy mieszkańcami gminy Lubin, społecznikami, w naszych miejscowościach pracujemy społecznie dla dobra mieszkańców. Startujemy, bo widzimy ogromną potrzebę zmian w naszej gminie – podkreśla Kacper Snowyda.
Działacze KWW Mieszkańcy dla Gminy Lubin podkreślają, że priorytetem jest też dla nich równy podział środków w gminie Lubin dla każdej z miejscowości. Będą też walczyć o żłobki i przedszkola, szczególnie takie, gdzie opieka nad dziećmi sprawowana jest dłużej, a nie do 13.00 bądź 14.00.
KWW Mieszkańcy dla Gminy Lubin wystawi kandydatów na radnych w większości okręgów. Wśród planów kandydatów na radnych wymieniano m.in. budowę chodnika i parkingu przy Szkole Podstawowej w Niemstowie; budowę dróg dojazdowych do posesji oraz do pól, dla rolników; zwiększenie opieki dla seniorów i osób niepełnosprawnych; odrestaurowanie parku w Szklarach Górnych, a w pałacu – stworzenie domu całodobowej opieki dla seniorów; darmowe obiady dla dzieci ze żłobków, szkół i przedszkoli; stworzenie centrum przesiadkowego w Raszówce czy remont drogi Gorzyca – Krzeczyn Wielki.