Nudny remis w derbach

229

W niedzielne popołudnie Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław w derbowym pojedynku w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się od zdjęcia na tle transparentu „STOP WAR” wspierającego Ukrainę, oraz apelującego do Rosji o zaprzestanie wojny na terenie naszych sąsiadów.

Wydawało się, że to Zagłębie przejmie inicjatywę po ostatnim pewnym zwycięstwie nad Wisłą Płock, jednak to gospodarze prowadzili grę. Najlepszą sytuację na początku meczu miał Wojciech Golla, ale ten przestrzelił obok bramki. „Miedziowi” obudzili się po 30 minucie i stworzyli kilka okazji, a najbliżej zdobycia gola był Kacper Chodyna, który dostał świetne podanie od Łukasza Łakomego, ale w niemal 100% sytuacji uderzył nad bramką.

W 61. minucie do świetnej okazji doszli gospodarze. Exposito odegrał do Picha, a ten z najbliższej odległości nie trafił do bramki. Chwilę później odpowiedź Zagłębia, ale Łakomy z dystansu ponad bramką. W 68 minucie na pustą bramkę z pięciu metrów nie trafił Martin Dolezal. Do końca spotkania obie drużyny walczyły w środku pola, nie stwarzając więcej groźnych sytuacji.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na własnym stadionie w sobotę o 17:30. Ich przeciwnikiem będzie Piast Gliwice.

Składy(za:90minut.pl):

Śląsk: 22. Michał Szromnik – 19. Patryk Janasik, 2. Diogo Verdasca, 14. Wojciech Golla, 4. Dino Štiglec – 7. Róbert Pich, 29. Krzysztof Mączyński, 8. Patrick Olsen, 5. Waldemar Sobota (78, 33. Adrian Łyszczarz), 10. Dennis Jastrzembski (60, 25. Marcel Zylla) – 9. Erik Expósito.

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski (85, 5. Aleks Ławniczak) – 17. Patryk Szysz, 6. Aleksandar Šćekić, 99. Łukasz Łakomy (71, 8. Łukasz Poręba), 33. Kōki Hinokio, 9. Erik Daniel (81, 7. Saša Živec) – 15. Martin Doležal (71, 13. Karol Podliński).