Nowy tydzień w kinie Muza

37

Od dzisiaj, 30 sierpnia, w lubińskim kinie Muza można obejrzeć film „Twisters”. Będzie on prezentowany w wersji z napisami. Ponadto nadal wyświetlane są produkcje „Wróbel” i „Nierozłączni”.

„Twisters”

„Twisters”, podobnie jak film „Wróbel” będzie gościć na ekranach kina Muza do 5 września, natomiast „Nierozłączni” do 12 września.

W najbliższa niedzielę, 1 września, odbędą się pokazy produkcji „Wolni. Podróż do wnętrza”. Film pokazany zostanie o godz. 12, 14.30 i 17. Widzowie obejrzą go w wersji z lektorem.

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl DKF. Podczas pierwszego we wrześniu pokazu (4 września) kinomani zobaczą produkcję „Tatami”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Wróbel”

Remek Wróbel to listonosz i zapalony piłkarz amatorskiej drużyny. Dobiega czterdziestki, wiedzie życie kawalera. Z pasją studiuje encyklopedię, ćwicząc swoją nadzwyczajną pamięć. Poza obrotnym, prowadzącym szemrane interesy, przyjacielem Pedrem nie ma na świecie nikogo bliskiego. I dobrze mu z tym. Pewnego dnia wszystko się zmienia – jego poukładane życie wywraca się do góry nogami, do tego niespodziewanie pojawiają się w nim nowa, wygadana sąsiadka Marzenka i dziadek, którego do tej pory nie znał. Remek będzie musiał się nauczyć, jak zrobić lemoniadę, gdy życie daje ci cytryny.

„Nierozłączni”

Kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda! Don jest szmacianą lalką, która w starym teatrze w Central Parku pełni rolę błazna. Marzy o tym, by chociaż raz zagrać prawdziwego bohatera oraz odkryć świat. Pewnego postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i opuszcza teatr. Podczas podróży spotyka DJ Doggie-Doga – porzuconego pluszaka, który za wszelką cenę chce zostać gwiazdą rapu. Don i Doggie-Dog od tej pory stają się nierozłączni, a wspólne odkrywanie świata to dopiero początek niezwykłej przyjaźni.

„Twisters”

Daisy Edgar-Jones („Gdzie śpiewają raki”, serial „Normalni ludzie”) wciela się w Kate Cooper, byłą łowczynię burz, prześladowaną przez wspomnienia z niszczącym tornadem na studiach. Obecnie bada schematy burz na monitorach, bezpieczna w Nowym Jorku. Zostaje jednak ściągnięta na otwarte równiny w celu przetestowania nowego, przełomowego systemu wykrywania burz. Tam spotyka Tylera Owensa (Glen Powell – „Top Gun: Maverick”, „Tylko nie ty”) – czarującego i brawurowego bohatera mediów społecznościowych, z jego chełpliwą ekipą. Nagrywają i zamieszczają w sieci filmy z burzami – im bardziej niebezpieczne, tym lepiej. W miarę nasilania się sezonu burzowego dochodzi do przerażających, nigdy wcześniej niewidzianych zjawisk. Kate, Tyler i ich rywalizujące zespoły, znajdując się bezpośrednio na drodze wielu systemów burzowych, zbiegających się w środkowej Oklahomie, są zmuszeni do walki o życie.

„Wolni. Podróż do wnętrza”

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i mężczyzn postanawia porzucić kolorowy, pełen wygód świat i na całe życie zamknąć się w surowych murach klasztoru? Czy to jedynie poświęcenie w imię bezgranicznej miłości do Boga lub ucieczka przed problemami świata? A może potrzeba spokoju i harmonii, której nie daje skomplikowana rzeczywistość? W czym dla mnicha lepsza jest kontemplacja od życia rodzinnego i kariery zawodowej? Film dokumentalny „Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności. Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom, wyjątkowo otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów. Żaden dokumentalista wcześniej nie miał możliwości tak blisko i dogłębnie przyjrzeć się kontemplacyjnemu życiu mniszek i mnichów i wysłuchać tak szczerych świadectw ich życia. To spotkanie świata powołanych ze światem tęskniącym za Bogiem. „Wolni. Podróż do wnętrza” zabiera widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Ile refleksji nad własnym życiem wzbudzi przyjrzenie się tym, którzy żyją zupełnie inaczej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy…

„Tatami”

Leila, gwiazda irańskiego judo, ma szansę zdobyć pierwszy złoty medal dla swojego kraju na mistrzostwach świata. Za jej sukcesami stoi trenerka i była zawodniczka Maryam. Wśród rywalek jest reprezentantka Izraela i to z nią być może Leila zmierzy się w końcowej rozgrywce. Politycznie taka konfrontacja byłaby nie do przyjęcia dla irańskich władz. Leila musi więc dokonać wyboru. Czy ugiąć się pod presją wysłanników reżimu, o co błaga ją Maryam? Czy też samotnie walczyć – nie tylko o mistrzowski tytuł, lecz o godność, honor i wolność osobistą? Surowe represje za nieposłuszeństwo grożą zarówno Leili i Maryam, jak i ich rodzinom. Podczas zawodów ważą się losy obu kobiet.


POWIĄZANE ARTYKUŁY