Nowy rozkład jazdy pociągów – już od niedzieli

2949

Nowy plan kolejowych połączeń z Lubina zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli. Zmiany obejmą zarówno regionalny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, jak i połączenia dalekobieżne.

Kwartalna korekta rozkładu jazdy to kolejowa tradycja. Nowe rozkłady jazdy są już dostępne na stronie Portalpasazera.pl. Publikujemy je też w galerii poniżej.

Co czeka lubinian korzystających z regionalnej kolei?

– Nadchodząca korekta niesie ze sobą niewiele zmian. To przede wszystkim uruchomienie popularnych połączeń transgranicznych oraz czasowe wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej. To konieczność ze względu na zaplanowane prace torowe prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na wybranych odcinkach – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Komunikacja zastępcza pojawi się w nadchodzącym kolejowym kwartale na kilku dolnośląskich liniach i takie połączenia są odpowiednio oznaczone w rozkładzie jazdy.

Po kilkumiesięcznej przerwie KD wznowi też międzynarodowe połączenia. Od 18 czerwca podróżni będą mogli skorzystać z weekendowej relacji Berlin-Wrocław w ramach projektu „Pociąg do Kultury – Kulturzug”. Natomiast 26 czerwca Dolnoślązacy będą mogli dotrzeć pociągiem też do czeskiego Adršpachu.

STACJA LUBIN

Relacyjny rozkład jazdy

Odjazdy

Przyjazdy