Nowości w kinie Muza

295

Nowy film Agnieszki Holland „Obywatel Jones” oraz animowaną wersję „Rodziny Addamsów” można od dzisiaj, 25 października, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto od soboty, 26 października wyświetlany będzie „Joker”.

„Obywatel Jones”

Zarówno „Obywatel Jones”, jak i „Joker” wyświetlane będą do 31 października. Natomiast „Rodzina Addamsów” będzie pokazywana nieco dłużej, bo do 7 listopada.

W środowym DKF-ie, 30 października, będzie można zaś obejrzeć film „Dzięki Bogu”.

Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Obywatel Jones”

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland to thriller polityczny.

Młody dziennikarz Gareth Jones zyskał sławę pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 r. Teraz przymierza się do przeprowadzenia wywiadu ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks (Vanessa Kirby), pracującą dla Waltera Duranty’ego (Peter Sarsgaard), dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę.

„Joker”

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Joaquin Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Film zdobył Złote Lwy na ostatnim MFF w Wenecji. Film dla widzów powyżej 15 roku życia.

„Rodzina Addamsów”

Rodziny Addamsów – bohaterów filmów, komiksów i seriali, nikomu nie trzeba przedstawiać. Na ich zwariowanych i pełnych czarnego humoru przygodach wychowało się kilka pokoleń. Teraz przyszedł czas, aby kolejna generacja poznała i pokochała tę niezwykle zabawną i sympatyczną rodzinkę, pełną zarówno miłości, jak i makabrycznych upodobań.

Po przeprowadzce do innego miasta, rodzina Addamsów musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku, a także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

„Dzięki Bogu”

Oparty na faktach nowy film François Ozona („8 kobiet”, „Basen”, „Podwójny kochanek”) to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak ofiary pedofilii w Kościele organizują się po 30 latach, aby w końcu wymierzyć sprawiedliwość. Alexandre mieszka w Lyonie z żoną i pięciorgiem dzieci. Jest przykładnym katolikiem. Pewnego dnia odkrywa, że ksiądz Preynat, który go skrzywdził kiedy był harcerzem, nadal pracuje z nieletnimi. Postanawia działać. Wkrótce dołączają do niego dwie inne ofiary księdza: François i Emmanuel. Film skupia się właśnie na ofiarach i to jest jego wielka siła. Ukazuje ich skomplikowane relacje z bliskimi i nieoczywisty stosunek do wiary. Światowa premiera filmu odbyła się na Berlinale, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury. Miesiąc później, kardynał Philippe Barbarin (przedstawiony w filmie) został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii. Proces księdza Preynata ma się odbyć do końca roku. 4 lipca br. został on wydalony ze stanu duchownego.


POWIĄZANE ARTYKUŁY