Film „Minghun”, a w weekend „Sanah na stadionach” – to nowości, jakie w kinie Muza czekają na widzów. Nadal można się także wybrać na produkcje „Vaiana 2” oraz „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”.

„Minghun” będzie gościć na ekranach kina Muza do 23 grudnia. Natomiast film dokumentalny „Sanah na stadionach” będzie można obejrzeć w najbliższy weekend, 14 i 15 grudnia, o godz. 13.
Jeszcze przez tydzień, do 19 grudnia, w kinie Muza wyświetlane będą produkcje „Vaiana 2” i „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”.
W środowym DKF-ie, 18 grudnia kinomani obejrzą film „Sezony”.
Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.
O filmach:
„Minghun”
Jurek (Marcin Dorociński) wraz ze swoim teściem Benem (Daxing Zhang) konfrontuje się ze stratą bliskiej osoby i decyduje odprawić chiński rytuał minghun, tzw. zaślubin po śmierci. Bohaterowie ruszają w emocjonalną podróż, której celem jest znalezienie idealnego partnera na wieczność. Zderzenie odmiennych kultur ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom, jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny. „Minghun” to opowieść o nadziei, miłości i poszukiwaniu sensu życia oraz tego, co nastaje po nim. Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego („Ostatnia rodzina”, serial „Król”) według scenariusza Grzegorza Łoszewskiego („Komornik”) w ironiczny sposób konfrontuje nas ze stratą, własnymi przekonaniami i duchowością. To poruszające, czułe i osobiste kino, które opowiada o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, dając widzowi to, co w naszych czasach najpotrzebniejsze – nadzieję.
„Sanah na stadionach”
Muzyczna opowieść, której główną bohaterką jest sanah – pierwsza Polka na stadionach. Dokument zabiera widzów w wyjątkową podróż do serca historycznej trasy koncertowej „Uczta nad Ucztami” z 2023 r; pokazuje drogę, jaką artystka musiała pokonać, by dotrzeć na stadiony. Film, poza widowiskowymi fragmentami koncertów w Chorzowie, Gdańsku i Warszawie, odsłania także kulisy wydarzeń. A te pełne są tego, czego nie widać z perspektywy stadionowego krzesełka: wzlotów i upadków, momentów wzruszeń i zwątpienia oraz emocji i wyzwań, które towarzyszyły sanah w czasie przygotowań do występów na największych obiektach w Polsce. „sanah NA STADIONACH” to dokument nie tylko dla fanów artystki, ale dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda droga do muzycznego spełnienia – pełna determinacji, pasji, ciężkiej pracy i chwil, które zapadają w pamięć na całe życie.
„Vaiana 2”
Vaiana i Maui ponownie łączą siły wyruszając w niebezpieczną podróż z dość nietypową załogą. Odpowiadając na wezwanie przodków płyną na dalekie i nieznane wcześniej wody Oceanii, aby wypełnić niebezpieczną misję.
Uwaga! W filmie „Vaiana 2” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.
„Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”
Nareszcie spełnia się największe marzenie renifera Niko! Wspólnie ze swoim tatą będzie mógł latać w elitarnej Powietrznej Eskadrze Świętego Mikołaja. Wkrótce okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden kandydat na jego miejsce – to Stella, zawadiacka reniferka, która również chętnie przyczyni się do rozdawania prezentów na Boże Narodzenie. Pomimo rywalizacji, lubią się nawzajem, a Niko zachęcony przez swoją konkurentkę pokazuje jej, gdzie ukryte są słynne sanie Świętego Mikołaja. W noc poprzedzającą Wigilię wychodzi na jaw, że Stella bez pytania zabrała bezcenny pojazd i uciekła z nim w kierunku mroźnej Północy. Niko wspólnie ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi: wiewiórką Juliuszem i łasicą Wilmą, ruszają śladem uciekinierki. Od ich misji zależą święta Bożego Narodzenia, które są już tuż, tuż! Jeżeli wszystko ma się udać, młody renifer będzie musiał nauczyć się, jak być sobą i dokonać wielu nieoczywistych wyborów.
„Sezony”
Inteligentna komedia o kryzysie w aktorskim małżeństwie, a jej akcja rozgrywa się w pełnym absurdów teatralnym świecie. Życie prywatne bohaterów filmu miesza się z losami postaci, w które wcielają się na scenie. Etapy kryzysu małżeńskiego następują niczym sezony w teatrze, a wyjątkowo wybuchowe relacje między mężem i żoną toczą się podczas trzech różnych spektakli: „Piotruś Pan”, „Dom Lalki” i „Sen nocy letniej. Marcin (Łukasz Simlat) w swoje osobiste problemy wciąga cały zespół teatralny, co wywołuje wiele komediowych sytuacji. W roli żony zobaczymy Agnieszkę Dulębę-Kaszę znaną z filmu „Biały potok” i ról teatralnych. W nietypowych dla siebie rolach pojawiają się Andrzej Grabowski i Andrzej Seweryn.