Nowości w kinie Muza

70

Dwie filmowe nowości – „Pies i Robot” i „Priscilla” – można od dzisiaj, 9 lutego obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Jeszcze przez tydzień wyświetlana będzie też polska komedia „Baby boom czyli Kogel Mogel 5”. Ponadto kino zaprasza na seanse specjalne dla najmłodszych oraz dorosłych kinomanów.

„Priscilla”

„Pies i Robot”, podobnie jak „Baby boom czyli Kogel Mogel 5”, będzie gościć na ekranach kina Muza do 15 lutego. Natomiast produkcja „Priscilla” będzie wyświetlana do 22 lutego.

W najbliższa niedzielę, 11 lutego, o godz. 12 odbędzie się kolejny seans filmowy w ramach cyklu dla dzieci „Mamo, tato zabierzcie mnie na poranek”. Tym razem będzie można obejrzeć film „Inspektor Pająk”. Bilety na ten pokaz kosztują 12 i 15 zł.

W środowym DKF-ie, 14 lutego kinomani obejrzą „Biedne istoty”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Baby boom czyli Kogel Mogel 5”

Piotruś – razem z żoną, teściową oraz Leopoldem – przenosi się do nowego domu: zabytkowego dworku, a Marlenka postanawia przy okazji znaleźć rodzinie odpowiedniego, pasującego do eleganckiej rezydencji przodka…

Z kolei Agnieszka robi na uczelni karierę, ale tuż po obronie doktoratu odkrywa, że jest w ciąży. Gdy na świat przychodzi mały Kuba… zaczynają się problemy! Piotruś towarzyszy siostrze w trakcie porodu i sam zaczyna marzyć o dziecku – ku przerażeniu Marlenki. Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i nagle znika. Do tego w Brzózkach zjawia się tajemnicza Kamila – dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która szuka właśnie Zawady…

„Pies i Robot”

„Pies i Robot” był wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych za granicą oraz w Polsce. Zdobył też nagrodę dla Najlepszej animacji na gali rozdania Europejskich Nagród Filmowych. To pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80.; uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon. Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki!

„Priscilla”

Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock and rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę. Oczami Priscilli Sofia Coppola opowiada o nieznanym obliczu najsłynniejszej love story – długich zalotach i burzliwym małżeństwie Elvisa i Priscilli, począwszy od okresu, kiedy Elvis stacjonował w Niemczech, aż po czas, kiedy zamieszkali w wymarzonej rezydencji Graceland. To głęboko prawdziwa, zachwycająco czuła i subtelna historia młodej, zagubionej i naiwnej dziewczyny bez pamięci zakochanej w gwieździe rocka.

„Inspektor Pająk”

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

„Biedne istoty”

Niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność. Film zdobył już Złote Globy i Złotego Lwa na MFF w Wenecji.


POWIĄZANE ARTYKUŁY