Nowości w kinie Muza

93

Filmy „Do ostatniej kości” oraz „Uwolnić Poly” można od dzisiaj obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 8 grudnia, wyświetlane będą produkcje „Dziwny świat” oraz „Śubuk”.

„Do ostatniej kości”

„Uwolnić Poly” pokazywany będzie w wersji z dubbingiem. Będzie gościć na ekranach kina Muza do 15 grudnia. Film „Do ostatniej kości” wyświetlany zaś będzie do 8 grudnia.

W środowym DKF-ie 7 grudnia kinomani obejrzą produkcję „Kociarze”.

Szczegółowy harmonogram kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Do ostatniej kości”

Najnowszy film Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”, „Suspiria”, „Nienasyceni”) i film otwarcia tegorocznego American Film Festiwal we Wrocławiu. Opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą. W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków, nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

„Uwolnić Poly”

Ekranizacja bestsellerowej powieści Cecile Aubry, autorki sagi o Belli i Sebastianie. 10-letnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

„Śubuk”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol, aktorskie odkrycie ostatnich lat, znana m.in. z filmów „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej i „Magnezja” Maćka Bochniaka. Wspierają ją – nagradzany na całym świecie za rolę w filmie „Ostatnia Rodzina” – Andrzej Seweryn, kilkukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”, „Boże Ciało”), odkrycie głośnego serialu HBO, „Ślepnąc od świateł” – Marta Malikowska, gwiazdor serialu „Chyłka” – Filip Pławiak, a także pojawiający się po raz pierwszy na ekranie – Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski.

„Dziwny świat”

Pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Klanów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła się dogadać i wypełnić najważniejszą misję swojego życia?

 

 

„Kociarze”

Wzruszająca opowieść o dziewięciu mężczyznach, których życia zostały na zawsze zmienione dzięki opiece nad kotami. Na ekranie zobaczymy między innymi strażaka, któremu kot pomaga zwalczyć stres związany z pracą czy bezdomnego imigranta, któremu opieka nad kotem dosłownie uratowała życie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY