Nowosądeczanie rozbici przez Zagłębie

10

Zagłębie Lubin awansowało do półfinału Pucharu Polski. W rewanżowym meczu rozgrywanym w ramach 1/4 finału, Miedziowi pokonali Sandecję Nowy Sącz 5:0 (1:0).

Pierwsze spotkanie na Stadionie Zagłębia wygrali zawodnicy trenera Oresta Lenczyka 2:0. W Nowym Sączu miedziowi postawili kropkę nad i. Pięciokrotnie pokonywali Marka Kozioła. Najpierw już w 11. minucie Arkadiusz Piech. Do przerwy Zagłębie prowadziło więc 1:0. Na początku drugiej połowy w ciągu dziewięciu minut zespół Oresta Lenczyka trzykrotnie trafiał celnie do siatki gospodarzy. Ostatniego piątego gola zdobył Szwed, Johan Bertilsson. W następnej fazie gry o Puchar Polski zmierzymy się z Arką Gdynia. – Jest takie powiedzenie: "Tak się gra, jak przeciwnik pozwala". Nie ukrywam, że wyjątkowo chciało się grać piłkarzom Zagłębia. Duże znaczenie miała szybko zdobyta bramka. W drugiej połowie kolejne trafienia dały nam przewagę. W takim meczu trzeba mieć również szczęście – przyznał po meczu Orest Lenczyk.

Arkadiusz Piech 11, 51, Michal Papadopulos 56, Johan Bertilsson 59, 69

Sandecja: 1. Marek Kozioł – 17. Marcin Makuch, 13. Róbert Cicman, 22. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby – 7. Maciej Bębenek (74, 14. Maciej Kononowicz), 32. Rudolf Urban (64, 6. Tomasz Margol), 88. Pablo Gómez, 15. Sebastian Szczepański (64, 10. Fabian Fałowski), 33. Adrian Frańczak – 9. Maciej Górski.

Zagłębie: 1. Silvio Rodić – 4. Paweł Widanow, 5. Adam Banaś, 24. Elvedin Džinić, 3. Đorđe Čotra – 20. David Abwo (55, 31. Johan Bertilsson), 33. Ľubomír Guldan, 7. Jiří Bílek (55, 58. Manuel Curto), 11. Arkadiusz Piech (64, 18. Łukasz Janoszka), 6. Aleksander Kwiek – 27. Michal Papadopulos.