Po gruntownym remoncie w Młodzieżowym Domu Kultury zostały uruchomione pracownie piosenki, fotograficzna, szermierki, muzyczna, dekoratorska, sala wykładowa oraz teatralna. To jednak nie koniec zmian, jakie zajdą w najbliższym czasie w placówce.
Prace remontowe rozpoczęły się w grudniu 2007 roku, trwały do marca 2008 roku. Całość kosztowała ponad 800 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze środków powiatu. Teraz dzieci i młodzież będą się uczyć i tworzyć w lepszych warunkach. Na modernizację czeka jeszcze elewacja budynku.
– Do zrobienia jest pracownia sportowa oraz ceramiczna. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad elewacją budynku. Będzie ona w żywych kolorach, tak aby odzwierciedlać, to co dzieje się w środku, że kwitnie tu działalność twórcza – mówi Waldemar Dolecki, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. – To jak wyglądają nasze pracownie jest bardzo ważne. Choć dobry nauczyciel zachęci dzieci do nauki nawet w trudnych warunkach, jednak ich zapał trzeba podtrzymywać, żeby nie osłabł. Oprócz ciekawej oferty, muszą zostać stworzone również odpowiednie warunki do nauki.
W zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury systematycznie uczestniczy około 900 osób. Rocznie przez placówkę przewija się ponadto 20 tysięcy uczestników okazjonalnych, którzy nie są zapisani na żadne warsztaty, uczestniczą jedynie w nich od czasu do czasu.
MRT
Na zdjęciu powyżej sala ze sprzętem szermierzy, poniżej występ kabaretu Dyskobakterioza, działającego w MDK-u