Nowe kulturalne miejsce w Lubinie

2075

W Lubinie powstało nowe kulturalne miejsce. To tu swoje prace będą od tej pory prezentować artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Pierwsza okazja, by obejrzeć ich prace będzie 2 kwietnia.

– Do tej pory nie mieliśmy takiego swojego miejsca, gdzie moglibyśmy prezentować nasze prace. Oczywiście współpracujemy z różnymi instytucjami kultury, wystawiamy między innymi w Centrum Kultury Muza, ale teraz pojawiła się szansa, żeby uzyskać własne miejsce, w którym będziemy gospodarzem – mówi Wiesław Radojewski, przewodniczący Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Miejsce na galerię udostępnił powiat lubiński, a znajduje się ono w budynku PCPR przy ul. Składowej 3.

– To potężny hol, który trzeba było zaadaptować – dodaje Radojewski.

Pierwszą wystawę w Centrum Aktywizacji Seniorów – Galeria Art Lubin, bo taką nazwę otrzymało to miejsce, będzie można obejrzeć już jutro. Będzie to „Świat widziany oczami artystów”. Wernisaż tej wystawy odbędzie się 2 kwietnia o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny, a twórcy zapraszają wszystkich wielbicieli sztuki.

Prezentowane będą nie tylko obrazy, ale fotografie oraz dzieła rękodzielników.

Ekspozycja „Świat widziany oczami artystów” prezentowana będzie do połowy maja. Stowarzyszenie przygotowuje już kolejną, również zbiorową, której tematem przewodnim będzie wiosna i lato. W założeniu jednak w Centrum Aktywizacji Seniorów – Galeria Art Lubin odbywać się będą również wystawy indywidualne artystów ze Stowarzyszenia.

W tej chwili Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zrzesza 30 osób, w tym około 20 malarzy. Obecenie ich dzieła można obejrzeć m.in. w Bolkowie, gdzie w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków prezentowana jest wystawa inspirowana wierszami Wiesławy Szymborskiej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY