Nowe filmy Guy’a Ritchie i Stevena Spielberga w kinie Muza

78

Najnowszy film Guy’a Ritchie „Grę fortuny” oraz produkcje „Pan Zabawka” i „Fabelmanowie” można od dzisiaj, 13 stycznia, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień, do 19 stycznia wyświetlana będzie polska komedia „Na twoim miejscu”.

„Fabelmanowie”

Zarówno „Pan Zbawka”, jak i „Fabelmanowie” Stevena Spielberga pokazywane będą do 19 stycznia. „Gra fortuny” będzie gościć na ekranach kina Muza nieco dłużej, bo do 26 stycznia.

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia, o godz. 12 kino zaprasza najmłodszych kinomanów na cykl „Mamo, tato, zabierzcie mnie na poranek!”. Tym razem wyświetlony zostanie film „Jak zostałem samurajem”.

W środę, 18 stycznia, odbędzie się kolejny pokaz w cyklu Muza Baby Kino. Świeżo upieczone mamy obejrzą komedię „Na twoim miejscu”. Seans rozpocznie się o godz. 11.

W środowym DKF-ie kinomani obejrzą produkcję „Kobieta na dachu”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Gra fortuny”

Guy Ritchie – twórca „Dzentelmenów”, „Przekrętu” i „Porachunków” z wielkim rozmachem wkracza w świat szpiegowskiego kina akcji. Humor w stylu „Ocean’s Eleven”, intryga na miarę najlepszych filmów o Bondzie, a wszystko w unikalnym stylu twórcy „Sherlocka Holmesa”.

As wywiadu Orson Fortune i jego ekipa werbują największego gwiazdora Hollywood, by pomógł im udaremnić transakcję sprzedaży supernowoczesnej broni, która zagraża światu.

Twardziel Jason Statham kontra złoczyńca Hugh Grant, a w drugim planie znakomity raper w swojej pierwszej dużej roli, czyli Bugzy Malone.

„Na twoim miejscu”

Kaśka i Krzysiek – młode małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności.

W rolach głównych Paulina Gałązka oraz Miron Jagniewski, a partnerują im m.in. Maria Pakulnis, Magdalena Lamparska, Jan Frycz, Michał Czernecki i Delfina Wilkońska.

„Pan Zabawka”

Komedia o przyjaźni, zabawie i prawdziwej radości, które są silniejsze i ważniejsze od wszystkich pieniędzy tego świata – nawet jeżeli ma się do czynienia z najbardziej rozkapryszonym synem miliardera!

Na ekranie gwiazdy francuskiego kina: Jamel Debbouze i Daniel Auteuil. Jest to remake kultowej francuskiej komedii „Zabawka” w reżyserii Francisa Vebera (twórcy komedii „Plotka” i „Kolacja dla palantów”) z 1976 r. 

Czy przyjaźń można kupić? Nie, ale jak ma się przyjaźń to nie trzeba już niczego więcej kupować!

„Fabelmanowie”

Najbardziej osobisty film jednego z największych mistrzów kina, zdobywcy trzech Oscarów Stevena Spielberga, który wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca.

Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

Autorami scenariusza są Steven Spielberg i nagrodzony Nagrodą Pulitzera scenarzysta i dramaturg Tony Kushner. Film zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Toronto.

„Jak zostałem samurajem”

Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom.

„Kobieta na dachu”

Mirka (Dorota Pomykała) to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

Złoty Lew dla Doroty Pomykały i Złota Żaba Energa Camerimage dla najlepszego filmu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY