Non Stop Bosko 2023 za nami

233

Za nami salezjański festiwal Non Stop Bosko 2023. Do Szklar Górnych zjechało ponad 300 młodych uczestników, by wziąć udział w warsztatach, panelach tematycznych, modlitwie i oczywiście koncertach.

Spotkanie NSB2023 rozpoczęło się w miniony piątek, 25 sierpnia, Zainaugurował je koncert lubińskiego zespołu Rozśpiewane Pastuszki. Głównym artysta wieczoru był raper Heres i Wyrwani z Niewoli. Podczas festiwalu zagrali również Sekcja Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Projekt Przebudzenie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin.

Mimo nieprzychylnej pogody atmosferycznej pogoda ducha i entuzjazm nie opuszczały uczestników. Jeden z artystów kilkakrotnie powtarzał ze sceny, że nie spodziewał się tak rozbawionej publiczności w tak nieprzychylnych warunkach. Żaden deszcz nie złamał młodych ludzi, aby się dobrze bawić i modlić w skupieniu, ponieważ każdy wieczór kończył się wspólną modlitwą uwielbienia.

Na festiwalu nie zabrało warsztatów. Tym razem organizatorzy zaproponowali spotkania pszczelarskie, kuglarskie, konne, rękodzielnictwa, fotograficzne, uwielbieniowe, języka migowego, rycerskie, gier planszowych i wiele innych. Uczestnicy mogli wziąć udział w panelach tematycznych o: finansach, ewangelizacji w social media, relacjach i samotności, misjach oraz systemie prewencyjnym.

Ciekawym panelem było spotkanie z biskupem Diecezji Legnickiej Piotrem Wawrzynkiem, który odpowiadał na mocne i niejednokrotnie trudne pytania młodzieży.

W tym roku nowością festiwalową była propozycja Strefy 18+, na którym odbywały się wieczorne spotkania np. z Teatrem Improwizacji Jesiotr, Niezdecydowanymi oraz kultowy wieczór z Jam session.

Dobre miejsce, dobry czas, dobrzy ludzi spowodowali, że Non Stop Bosko 2023 wpisuje się na zawsze w pamięć uczestników i organizatorów.

Źródło: materiały prasowe