Niezwykły festyn w SP 8

289

W Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z zakończeniem całorocznej akcji „Bezpieczne wakacje”. Na boisku szkolnym uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich znalazły się dmuchańce, wyspa klocków, popcorn i stanowisko do robienia brokatowych tatuaży. Ponadto najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorki, a starsi – w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez wuefistów. W czasie festynu była też okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na specjalnej ściance lub z przechadzającymi się po boisku wielkimi maskotkami.

Jednak najważniejszą częścią festynu był test z udzielania pierwszej pomocy. W trakcie roku szkolnego uczniowie SP 8 uczestniczyli w warsztatach, które zorganizowali członkowie Stowarzyszenia „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”. W czasie wielu spotkań uczyli się, w jaki sposób w różnych sytuacjach skutecznie udzielić pomocy osobie poszkodowanej, a teraz w czerwcu przyszedł czas na sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności. Do testu przystąpiły 5-osobowe drużyny z poszczególnych klas. Po zaliczeniu sprawdzianu, który wszyscy przeszli pozytywnie, uczniowie mogli z bliska obejrzeć pojazdy ratunkowe obecne na festynie. Jednak największą atrakcją okazał się wóz policyjny, do którego można było wsiąść, a nawet włączyć syrenę.

Festyn zorganizowała Rada Rodziców wraz z dyrektorem szkoły Chrystianem Haliczem i pedagogiem szkolnym Rafałem Kucharskim oraz nauczycielami SP 8. W festynie uczestniczyli także: Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Transportu Drogowego, Górnicze Pogotowie Ratownicze oraz Policja. Organizatorzy gorąco dziękują za udział w festynie i zapewniają, że za rok również odbędzie się podobna impreza.

Źródło: materiały szkoły


POWIĄZANE ARTYKUŁY