Niespodzianka z udziałem Kubota

19

Łukasz Kubot awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie! Lubinianin pokonał w czterech setach (6:3, 3:6, 6:3, 6:3) rozstawionego z numerem 9. Francuza Gaela Monfilsa.

Łukasz rozpoczął mecz znakomicie, bo od przełamania rywala. Nasz rodak znakomicie wykorzystywał swoją silną stronę, czyli serwis. Agresywna gra i szybkie dojście do siatki doskonale zdawało egzamin. Kubot wygrał trzeciego seta i świetnie zaczął kolejnego.

Szybki "break-point" i już od początku nasz tenisista miał przewagę nad bardziej renomowanym przeciwnikiem. Monfils nie dawał sobie rady z potężnym serwisem Kubota i choć zdołał obronić pierwszą piłkę meczową, to przy drugiej nie dał sobie rady.

Rywalem Polaka w 1/8 finału będzie Hiszpan Feliciano Lopez, który nieoczekiwanie wyeliminował w piątek Amerykanina Andy’ego Roddicka (nr 8.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-2), 6:4.

źródło: wp.pl