Niespodzianka na Stadionie Zagłębia

24

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali niespodziewanie z Wisłą Płock 1:2 (0:2). Jedynego gola dla miedziowych zdobył Lubomir Guldan.

20160909-pa3_8989

Podopieczni Piotra Stokowca z animuszem rozpoczęli spotkanie, ale to goście niespodziewanie cieszyli się z prowadzenia. Trzy minuty wstrząsnęły Stadionem Zagłębia. W 26. sędzia za faul Guldana podyktował dla goście rzut karny. Strzał Dominika Furmana obił słupki bramki miedzowych, ale na nieszczęście dla gospodarzy ta wpadła pod nogi Giorgiego Merebaszwiliego i było 0:1. Kibice gości nie przestali jeszcze cieszyć się z bramki, a już było 0:2. Miedziowi stracili piłkę w środku boiska, goście skorzystali z okazji po dośrodkowaniu Siergieja Kriwieca ładnym strzałem przy słupku bramkę zdobył Patryk Kun.

W drugiej połowie podopieczni Piotra Stokowca chcieli odrobić straty i po części im się to udało. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania trafił Lubomir Guldan. Niestety dla miedziowych kolejne bramki już nie padły i nafciarze wywieźli z Lubina całą pulę.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock 1:2 (0:2)
0:1 – Giorgi Merebaszwili 26′
0:2 – Dominik Kun 29′
1:2 – Lubomir Guldan 71′

Zagłębie: Martin Polacek – Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus, Jan Vlasko (46′ Martin Nespor), Łukasz Janoszka (66′ Deimantas Petravicius), Michal Papadopulos (81′ Arkadiusz Woźniak).

Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk (77′ Kamil Sylwestrzak), Przemysław Szymiński, Tomislav Bozić, Patryk Stępiński, Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Giorgi Merebaszwili (64′ Arkadiusz Reca), Dominik Kun, Dimitar Iliew, Siergiej Kriwiec (78′ Piotr Wlazło).

Żółte kartki: Łukasz Janoszka, Michal Papadopulos, Lubomir Guldan (Zagłębie) oraz Patryk Kun, Dominik Furman (Wisła).

Czerwona kartka: Patryk Kun /83′ – za drugą żółtą/ (Wisła).