Nieoficjalnie: Polska organizatorem Mundialu!

7

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, oferta Polski okazała się lepsza od tej z Indii i to właśnie nasz kraj gościć będzie w 2019 roku uczestników mistrzostw świata do lat 20. To oznacza, że wielka piłkarska impreza zagości także w Lubinie! 

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w piątkowy wieczór poznamy oficjalnie organizatora mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20 w 2019 roku. Jeszcze wczoraj wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podkreślał, że szansę na otrzymanie możliwości organizacji imprezy są spore. 

– Myślę, że mamy więcej argumentów niż Indie i jutro wieczorem będzie wszystko jasne. Trzymamy kciuki i chcielibyśmy, by duża impreza znów gościła na Dolnym Śląsku – mówił Andrzej Padewski.

Choć wciąż nie mamy oficjalnego komunikatu, to pewne już jest, że Polska otrzymała ten zaszczyt, a część meczów rozegranych zostanie w Lubinie. 

W MŚ U-20 wezmą udział 24 drużyny podzielone na sześć grup. Awans wywalczą dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy oraz cztery zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.