Niedzielne popołudnie z muzyką Czerwonych Gitar

85

Tym razem największych przebojów Czerwonych Gitar będzie można posłuchać w parku za Muzą w ramach cyklu „Koncerty w altanie”. Wstęp jak zwykle jest bezpłatny.

Przeboje Czerwonych Gitar zagra zespół Kolorowe Gitary, który powstał na początku 2015 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 18 przy parkowej altanie. Warto zabrać ze sobą koc, by wygodnie rozsiąść się na trawie. Koncerty zawsze cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że krzesełek, przygotowywanych przez Muzę, nie wystarcza dla wszystkich.

Zespół Kolorowe Gitary za cel postawił sobie popularyzację utworów legendy polskiej muzyki rozrywkowej – zespołu Czerwone Gitary. Już po niespełna roku działalności, jego twórczość spotkała się ze sporym uznaniem i zespół zdobył III nagrodę na IV Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku.

Podczas swoich koncertów Kolorowe Gitary zabierają wielopokoleniową publiczność w sentymentalną podróż w czasie i zachęcają do tańca hasłem „Baw się razem z nami!”. W repertuarze Kolorowych Gitar znajdują się m.in. takie utwory jak: „Historia jednej znajomości”, „Takie ładne oczy”, „Kwiaty we włosach” czy „Nie zadzieraj nosa”.

Grupę tworzą: Krzysztof Grajczak – śpiew, gitary, Mariusz Łuczak – perkusja, Mirosław Kurek – śpiew, instrumenty klawiszowe, Wiesław Markowski – śpiew, gitara basowa i Kuba Wierzbicki – śpiew, gitara akustyczna.