Nie udało się zatrzymać siatkarzy Andrea Gardiniego

206

Miedziowe Lisy zakończyły rundę zasadniczą we własnej hali. Ekipa Marcelo Fronckowiaka i Pawła Ruska miała matematyczne szanse na ósme miejsce na tym etapie rozgrywek. Porażka 0:3 z podopiecznymi Andrea Gardiniego ostatecznie rozwiała te nadzieje, ale mecz na parkiecie RCS mógł się podobać ze sportowego punktu widzenia.

Pierwsze punkty obie ekipy zdobywały po własnych błędach. Po chwili do remisu doprowadził atakujący Ronald Jimenez, natomiast w odpowiedzi dla gości na 2:3 zmienił wynik meczu środkowy Jurij Gladyr. Aby na tablicy wyników mógł być rezultat po 3 najpierw oglądaliśmy niesamowitą wymianę. W końcu remis dał Dawid Gunia. Ta część spotkania była niezwykle wyrównana. Po celnych atakach Wojciecha Ferensa wynik gonili Mohamed Al Hachdadi czy Lukas Kampa, a po chwili ponownie Miedziowe Lisy były górą. Ostatecznie seta wygrał Jastrzębski Węgiel 25:27, a jako ostatni punkt zdobył rozgrywający gości – Lukas Kampa.

Drugi set to pokaz asów serwisowych atakującego Cuprum – Adama Lorenca, który zdobył punkty po dwóch takich atakach z rzędu, a także Dawida Guni. W tej części meczu dobrze przy siatce prezentował się choćby środkowy Paweł Pietraszko. Pomimo przewagi Cuprum, ekipa gości zdołała najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie w tej części meczu. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał tego seta 25:27.

Do niebezpiecznie wyglądającej sytuacji doszło podczas jednego z ataków Cuprum Lubin. Po tym elemencie gry, Ronald Jimenez upadł na parkiet trzymając się za kolano. Zdołał jednak opuścić parkiet o własnych siłach, a nawet wrócić na niego. Podobnie było z kapitanem Miguelem Tavaresem, który po bloku zwijał się bólu ściskając pod pachą rękę. Po chwili jednak także wznowił grę. Niestety w trzecim secie morale zespołu jakby się obniżyły. Miedziowi tracili dosyć szybko kolejne punkty. Ostatecznie przegrali seta 13:25 i cały mecz 0:3.