Nie dali rady Bułgarom

24

W rozegranym dzisiaj spotkaniu sparingowym KGHM Zagłębie Lubin uległo bułgarskiemu zespołowi Beroe Stara Zagora 0:1 (0:1). Był to pierwszy zaplanowany mecz "Miedziowych" w Turcji.

Pierwsze spotkanie sparinogwe "Miedziowych" w Turcji rozegrano na boisku kompleksu hotelowego, a rywal naszej ekipy była Beora Stara Zagora. Znaną twarzą w drużynie przeciwnej był David Caiado, który jak dobrze pamiętamy przez kilka miesięcy występował w miedziowej koszulce.

Od pierwszej minuty spotkania Zagłębie wyglądało na zespół, który chce narzucić swój styl gry. Próbowano różnych wariantów ofensywnych, które szlifowane są w Turcji. Zawodnicy starali się uruchamiać napastników poprzez prostopadłe podania za "plecy" bułgarskich obrońców. W wielu akcjach w I połowie brali udział nasi boczni obrońcy – Rymaniak i Costa. To właśnie dzięki ich dośrodkowaniom w pole karne "kotłowało" się pod bramką naszego rywala. Swoją szansę miał także Sernas, który nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Idealnie w tej akcji zachował się Ivan Hodur, który podał do wychodzącego na czystą pozycję Litwina.

W 45 minucie Costa przeprowadził skuteczny atak lewą stroną, gdzie przedarł się przez… 3 zawodników. Do piłki dopadł Hodur, ale jego strzał wypiąstkował bramkarz. Po tej sytuacji gracze ze Starej Zagory wyprowadzili kontratak. Kiedy wydawało się, że próba ta straciła tempo, w nasze pole karne została posłana futbolówka. Piłka odbiła się od Vidanova i uderzyła w poprzeczkę. To kompletnie zmyliło Bojana Isailovicia, a Rangel Abuszew dołożył nogę do piłki i trafił do pustej bramki. W drugiej połowie Zagłębie nie zdołało zdobyć bramki i ostatecznie uległo Bułgarom, 0:1.

Zagłębie: Isailović – Rymaniak (Kowalczyk 60′), Banaś ( Hovath 46′), Vidanov, Costa – Bilek, Hodur, Lira (Sloboda 46′), Rakowski (Rachwał 46′), Pawłowski (Małkowski 75′) – Sernas (Woźniak 60′)