Najlepsze polskie produkcje w kinie

119

W cztery lipcowe czwartki w lubińskim kinie Helios zagoszczą najbardziej cenione przez krytyków polskie produkcje. W ramach projektu Kultura Dostępna wyświetlone zostaną: „Ciemno, prawie noc”, „Córka trenera”, „Całe szczęście” oraz „53 wojny”.

Kultura Dostępna to projekt Narodowego Centrum Kultury, dzięki któremu szerokie grono widzów może zapoznać się z polską sztuką filmową za przystępną cenę biletu – 10 zł. W lubińskim kinie Helios seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18 oraz o 13.

Jako pierwsza (4 lipca), w ramach lipcowej odsłony cyklu, wyświetlona zostanie filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Joanny Bator – „Ciemno, prawie noc”. Alicja Tabor po latach wraca do rodzinnego miasta, gdzie jako dziennikarka zmierzy się z zagadkowymi porwaniami dzieci oraz z mrocznymi sekretami własnej rodziny.

W kolejny czwartek (11 lipca) wielbiciele brawurowej gry aktorskiej Jacka Braciaka i aktorki młodego pokolenia – Karoliny Bruchnickiej, będą mogli zobaczyć dramat „Córka trenera”. Obraz przedstawiający kształtującą się na tle morderczych treningów i sportowych wydarzeń relacji między ojcem i córką.

Tydzień później (18 lipca) wyświetlona zostanie komedia romantyczna „Całe szczęście” z Piotrem Adamczykiem w roli spokojnego muzyka orkiestry symfonicznej i Romą Gąsiorowską jako popularną gwiazdą fitness. Czy bohaterom uda się odnaleźć tytułowe szczęście?

W ostatni lipcowy czwartek w filmie „53 wojny” – reżyserskim debiucie Ewy Bukowskiej, przybliżona zostanie historia Anny (w tej roli Magdalena Popławska). Ona – żona korespondenta wojennego, stara się żyć normalnie, jednak ciągłe czekanie i strach, że stanie się najgorsze, coraz bardziej zatruwa życie kobiety.

Szczegółowe informacje dotyczące filmów, a także możliwość rezerwacji oraz zakupu biletów na lipcowe seanse dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.