Najlepsze filmy i moc nowości

33

W najbliższym tygodniu w lubińskim kinie Helios na kinomanów czeka sporo nowości.

„Dziewczyny z Dubaju”

Na ekranach kina Helios nadal gości historia Kaliny Jędrusik zatytułowana „Bo we mnie jest seks”. Pełen świetnej gry aktorskiej i rewelacyjnej muzyki obraz pokazuje życie artystki, które wymykało się ramom szarej PRL-owskej rzeczywistości. W roli głównej niesamowita Maria Dębska, której partnerują między innymi Krzysztof Zalewski i Leszek Lichota. Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu…

„Bo we mnie jest seks”

„Dziewczyny z Dubaju” to natomiast piątkowa premiera wyczekiwana ze względu na kontrowersyjne zagadnienia, doskonałą rolę Pauliny Gałązki i reżyserię Marii Sadowskiej. Obraz oparty na prawdziwych wydarzeniach demaskuje hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnia prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak i wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy sportu.

„Dom Gucci”

Wśród piątkowych premier uwagę zwraca „Dom Gucci” – obraz inspirowany szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji i zemsty, zwieńczone morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. W rolach głównych: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino.

Nie zabraknie też pozycji dobrze znanych widzom lubińskiego Heliosa, jak Filmowe Poranki Heliosa. 28 listopada o godzinie 10.30 na wielkim ekranie królować będzie dzielny „Strażak Sam, cz. 3”, a seansom towarzyszyć będą oczywiście konkursy, zabawy.

Natomiast w cyklu Kino Konesera 29 listopada o godzinie 18 będzie można zobaczyć dramat „Gagarine”. 16-letni Youri spędził całe życie w paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, postanawia stawić temu opór…

„Nasze magiczne Encanto”,

Wśród animacji piątkowa premiera „Nasze magiczne Encanto”, na którą warto wybrać się całą rodziną. Film opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie (z wyjątkiem Mirabel) posiada wyjątkową moc uzdrawiania. Wyjątkowość dziewczynki może być jednak jedyną szansą na ocalenie Encanto…

„Zupa nic”

W Kulturze Dostępnej rewelacyjny obraz „Zupa nic”, który wyświetlony zostanie 2 grudnia o godzinie 13 oraz 18. Słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy – za światem dzieciństwa. O dobry humor zadbali odtwórcy głównych ról: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.

Na ekranach kina Helios nadal „Pitbull” Patryka Vegi – produkcja, która bankowo zadba o odpowiednią porcję emocji, historia dobrze znanego Gebelsa, któremu towarzyszą nowi bohaterowie i nowe problemy. Tym razem stanie on przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

Wśród przedpremierowych seansów w nadchodzący weekend, 27-28 listopada, na najmłodszych widzów czekać będzie „Clifford. Wielki czerwony pies”. Ośmioletnia Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka, znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku…

„Pogromcy duchów. Dziedzictwo”

„Pogromcy duchów. Dziedzictwo” to ciąg dalszy doskonałych przygód duchów! Film w reżyserii Jasona Reitmana to kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka z dwojgiem dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek.

Więcej informacji na temat aktualnego repertuaru lubińskiego kina Helios można znaleźć na stronie www.helios.pl.