Najlepsi sportowcy w powiecie lubińskim

176

Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie osiągnęła spektakularny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw powiatu lubińskiego w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży.

Młodzi sportowcy z Ósemki przez cały rok szkolny dzielnie walczyli o najwyższe miejsca w wielu konkurencjach zarówno na szczeblu powiatowym, jak i wojewódzkim. Dzięki ich zaangażowaniu, determinacji oraz wsparciu dyrekcji szkoły i nauczycieli wychowania fizycznego udało się zdobyć największą liczbę punktów i stanąć na najwyższym miejscu na podium.

A oto długa lista sportowych osiągnięć uczniów z SP8:

 IGRZYSKA MŁODZIEŻY

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w badmintonie dziewcząt i chłopców

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w koszykówce chłopców

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w koszykówce dziewcząt

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym chłopców

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w siatkówce dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych chłopców

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt

III miejsce – Mistrzostwa powiatu w unihokeju dziewcząt i chłopców

III miejsce – Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców

I miejsce – Finał strefy legnickiej w siatkówce plażowej dziewcząt

II miejsce – Finał strefy legnickiej w siatkówce plażowej chłopców

V miejsce – Finał dolnośląski w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców

 IGRZYSKA DZIECI

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

III miejsce – Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w badmintonie dziewcząt

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w badmintonie chłopców

II miejsce – Mistrzostwa strefy legnickiej w badmintonie chłopców

I miejsce – Mistrzostwa strefy legnickiej w badmintonie dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w minisiatkówce (3×3) chłopców

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w minisiatkówce (2×2) dziewcząt i chłopców

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w minikoszykówce chłopców

III miejsce – Mistrzostwa powiatu w minikoszykówce dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w minisiatkówce (4×4) chłopców

III miejsce – Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

I miejsce – Półfinał strefy legnickiej w minisiatkówce (4×4) chłopców

I miejsce – Finał strefy legnickiej w minisiatkówce (4×4) chłopców

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych chłopców

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt

IV miejsce – Finał dolnośląski w minisiatkówce (4×4) chłopców  

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w unihokeju chłopców i dziewcząt

II miejsce – Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce – Półfinał strefy legnickiej w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce – Finał strefy legnickiej w piłce nożnej dziewcząt

III miejsce – Finał dolnośląski w piłce nożnej dziewcząt

I miejsce – Mistrzostwa powiatu w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Fot. Archiwum szkoły


POWIĄZANE ARTYKUŁY