Najlepsi piloci F3K w Lubinie

51

Na lotnisku Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lubinie odbyły się Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski w klasie F3K – modeli szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki. W rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Polski.

Pierwsze miejsce uzyskał Cezary Janas z Aeromodelklub Artbem Warszawa z wynikami: 1000 1000 1000 1000 1000 1000 = 6000pkt 100,00%. Na drugim stopniu podium stanął jego klubowy kolega Michał Sokołowski, który uzyskał wyniki: 981 991 1000 843 1000 1000 = 5815pkt 96,92%. Trzecią miejsce wywalczył Rafał Budzoń reprezentujący GSML Gliwice z następującymi rezultatami: 1000 891 890 1000 981 1000 = 5762pkt 96,03%.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Został również nagrodzony najmłodszy z zawodników – najlepszy junior, Kacper Chrószcz z Aeroklubu ROW Rybnik z wynikiem 2129pkt 35,48%. Aeroklub Zagłębia Miedziowego reprezentowało trzech zawodników. Najlepszy zajął 7 m-ce.

Wykonano 7 rund z zaplanowanych 8. W każdej rundzie startowały 3 grupy po 5 zawodników. Pogodnie, ale wietrznie. Narastający wiatr śr. 6-7m/s w porywach 9-12m/s nie przeszkadzał jednak najlepszym zawodnikom, aby osiągać maksymalne wyniki. Modele były wyrzucane z ręki na wysokość 50-70m. Pomimo dużego wiatru, szybowce z powodzeniem „zabierały się w kominach termicznych” co skutkowało wykonaniem długich lotów z wynikami 3, 4, a nawet 5 minut.

Zawody przebiegły sprawnie technicznie bez większych opóźnień z powodu pogody. Rywalizacja odbyła się zgodnie z aktualnym Kodeksem Sportowym FAI, każdy z zawodników posiadał licencję sportową FAI wydaną przez Aeroklub Polski. Organizatorem imprezy był Aeroklub Zagłębia Miedziowego w Lubinie – Sekcja Modelarska.