Lubinianie mogą już korzystać z odnowionego stadionu lekkoatletycznego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Modernizacja kosztowała 6 mln zł i trwała trzy lata. Teraz obiekt nie przypomina tego, co znajdowało się tu wcześniej. Czterystumetrowa bieżnia, zielona murawa i zadaszone trybuny z punktem sędziowskim oraz monitoringiem – tchną nowością.
– Za trybuną, lada dzień, jak tylko zostanie wydane pozwolenie budowlane, zburzymy wszystkie baraki – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński. – To będzie pierwszy etap budowy hali widowiskowo-sportowej – opowiada o dalszej modernizacji obiektów OSiR-u i planach budowy hali.
Jeśli pomysły władz miasta uda się zrealizować, teren OSiR-u stanie się prawdziwym ośrodkiem sportu. Na to jednak trzeba jeszcze trochę poczekać. Na razie oddano do użytku stadion lekkoatletyczny. Jego modernizacja podzielona była na dwa etapy. Ostatnio zakończono prace nad trybunami, na których pomieści się około 1000 widzów. Jest również trybuna przenośna na sto osób. Brakuje jeszcze tylko zaplecza sanitarnego.
– Fajnie, że teraz tak to wygląda – cieszą się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. – Przychodzimy tu ćwiczyć. Nie tylko w czasie lekcji, ale i po zajęciach – dodają Paweł Tekieli i Patrycja Pachura z piątki.
Do południa ze stadionu korzystać będą lubińskie szkoły, a po południu pozostali mieszkańcy. Ponieważ obiekt spełnia wysokie standardy, organizowane tu będą zawody na wyższym poziomie.
– Będą mogły się tu odbywać zawody na wyższym poziomie – mówi Jan Ślęzak sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Wiem, że dyrektor OSiR-u rozmawiał z prezesem okręgowego związku we Wrocławiu. W planach jest profesjonalny mityng. Zachęcam też do organizowania zawodów, np. mistrzostw Polski juniorów. Stadion ten spełnia warunki – dodaje.
Dziś na obiekcie odbyły się pierwsze zawody, na razie na mniejszą skalę. Od przedpołudnia rywalizowali tu uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu. A o godz. 16.00 rozegrane zostanie niezwykły mecz. W nogę zagrają byli piłkarze Zagłębia Lubin oraz lubińscy księża.
MRT