Muzyczne bajanie od artystów z Lubina

900

FuZjA, czyli fundacja prowadzona przez artystów i muzyków z Lubina, działa od sześciu lat i realizuje m.in. warsztaty i projekty muzyczne. Jej członkowie niedawno stworzyli dwie muzyczno-dydaktyczne opowieści z serii „Muzyczne bajanie”. Właśnie ukazały się dwie z 26 bajek, które można bezpłatnie pobrać w formie e-booka i audiobooka. Projekt zrealizowano w ramach akcji „Kultura w sieci”, dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury.

Rysunek Fundacja FuZjA

„Muzyczne bajanie” to bajki specjalnie przygotowane dla maluchów w formie e-booka oraz audiobooka. W bajkach poprzez przygody bohaterów i zabawy słowem dzieci poznają i zapamiętują instrumenty oraz określenia muzyczne. Piękne ilustracje w e-booku im w tym pomagają, a dzięki audiobookowi obcują z muzyką klasyczną, która w każdej bajce jest dobrana emocjonalnie pod dany moment historii.

Dla każdej bajki została skomponowana jedna piosenka, która jest dostępna w wersji instrumentalnej, tak aby maluchy mogły śpiewać w domu. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się skupienia na dźwiękach, poprawiają swoją wrażliwość słuchową, a przez to przygotowują się do świadomego odbioru sztuki. Bajki poruszają także ważne zagadnienia dotyczące emocji, empatii, poczucia osamotnienia czy tolerancji.

O muzyczną oprawę bajek do tekstów Justyny Gumiennej, zadbali m.in. pianista Michał Francuz czy wirtuoz kontrabasu, Szymon Guzowski.

Na razie do pobrania są dwie bajki „Basia i jej Nowy Przyjaciel” oraz „Krzyś i Papuga Ara”. Można je bezpłatnie pobrać ze strony fundacjafuzja.pl.

Więcej o projekcie w materiale TV Regionalna.pl: