Można się już zapisać na Bieg Papieski

1094

Dziś ruszyły zapisy na Bieg Papieski. W tym roku impreza, która nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga tłumy, odbędzie się 18 kwietnia.

Bieg Papieski odbędzie się w Lubinie już po raz siódmy. Jak zwykle mogą wziąć w nim udział i młodsi, i starsi. I choć do wydarzenia zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto się zgłosić, ponieważ w tym roku limit miejsc na biegu głównym to 2,5 tys. osób.

Biegacze wystartują 18 kwietnia o godzinie 18.18 spod hali widowiskowo-sportowej. Trasa będzie wynosić około 4,5 km. Zawodnicy pobiegną ulicami: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, Skłodowskiej-Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, by dotrzeć na metę, która będzie się znajdować na terenie kompleksu obiektów sportowych RCS.

Chętni mogą się zapisać na bieg główny przez internet TUTAJ. Opłata startowa wynosi 40 zł, w pakiecie otrzymamy koszulkę, medal i numer startowy.

Tak jak w ubiegłym roku również na biegi młodzieżowe można zapisać się przez internet. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia. Link do zapisów TUTAJ.

Dzieciaki z lubińskich przedszkoli i szkół (klasy I-II i III-IV, V-VI) wystartują o godzinie 15 na 200 metrów i o 16.15 na 300 metrów.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronach RCS i na Facebooku. Poniżej publikujemy regulaminy zarówno biegu głównego, jak i dla dzieci.

– Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę. Organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin, a honorowy patronat nad biegiem objął prezydent Lubina. Partnerami biegu są Starostwo Powiatowe w Lubinie, Galeria Cuprum oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie – mówi Sabrina Trzeciak z lubińskiego RCS.

Regulamin biegu głównego

Regulamin biegów młodzieżowych