Decyzję o wstrzymaniu sprzedaży i spożywania czeskiego alkoholu uchylił Główny Inspektorat Sanitarny. Teraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie zajmą się odblokowaniem 570 butelek zaplombowanego trunku z Czech, który trafił na sklepowe półki w naszym powiecie.
– Wizyty w hurtowniach, marketach, restauracjach i sklepach sprzedaży detalicznej potrwają do końca tego tygodnia – zapewnia dyrektor PSSE, Janina Szelągowska. – Oprócz odblokowania alkoholu, pracownicy będą także rozmawiać z przedsiębiorcami na temat sprawdzania i rozpoznawania znaków akcyzy w przyszłości – dodaje szefowa sanepidu.
Ciekawe rozwiązanie proponuje ministerstwo finansów, które, w związku z alkoholową aferą, uruchomiło internetowy system sprawdzania znaków akcyzy. Dzięki temu każdy użytkownik internetu może sprawdzić, czy papierosy lub alkohol, które kupił, pochodzą z legalnego źródła.
Link do akcyzowego systemu www.banderolaakcyzowa.pl





