Modernizują i rozbudowują oczyszczalnię

110

Od kilku tygodni firma Hydro-Marko z Jarocina prowadzi roboty budowlane na ścinawskiej oczyszczalni ścieków.

Zadanie związane jest z unowocześnieniem i automatyzacją obiektu oraz dostosowaniem go do wymagań sieci kanalizacyjnej, która swoim zasięgiem w perspektywie obejmie wszystkie miejscowości gminne. Kwota zawartego z wykonawcą kontraktu to ponad 19 mln zł brutto.

Inwestycja jest częścią większego przedsięwzięcia dotyczącego rozbudowy, modernizacji i remontu systemu sieci kanalizacji sanitarnej w gminie, na które ścinawski samorząd pozyskał rekordową dotację unijną na poziomie 58 mln zł. Aktualnie budowlańcy kończą głęboki wykop, przygotowują zbrojenia i w nieodległej perspektywie zaczną wylewać betonową ławę fundamentową pod dwa nowe osadnik wtórne.

Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową modernizacja i rozbudowa ścinawskiej oczyszczalni ścieków powinna zakończyć do końca 2021 roku.

W ramach zadania pn.: „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa” powstanie również około 60 km zupełnie nowej sieci kanalizacyjnej, dla aż 14 wsi nie posiadających dotychczas tej podstawowej infrastruktury. Ścinawski samorząd otworzył już oferty w przetargu na budowę sieci sanitarnej dla pierwszej grupy miejscowości, w której znalazły się: Dziesław, Wielowieś, Parszowice, Zaborów, Sitno i Ręszów.

AUTOR i FOT. Zygmunt Kogut/scinawa.pl