Mocny akcent szpadzistów na planszach mistrzostw Polski

132

W Konopiskach odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie. KS Olimp Lubin reprezentowała dziewięcioosobowa grupa szermierzy.

Wracając do mistrzostw Polski w szermierce, pisaliśmy już o zdobytym tytule wicemistrzowskim przez KS Olimp Lubin. Wracamy teraz do tematu szerzej i przedstawiamy wyniki wszystkich lubinian, którzy zawsze godnie reprezentują swój klub, region i miasto.

W zawodach w Konopiskach wystartowało blisko dwieście zawodniczek i zawodników. Wśród chłopców w finale, tuż za podium uplasowali się Aleksander Sławecki – 5 miejsce i Jakub Żygadło – 6 miejsce. Aleksander przegrał walkę o pozycję medalową wynikiem 12:11 ze zwycięzcą turnieju, Piotrem Włodarczykiem.

Nieco słabiej zawalczyły dziewczęta. Najlepszy wynik w zawodach indywidualnych odnotowała Emilia Szczygieł, która zajęła 13 miejsce.

W drugim dniu zawodów do walk drużynowych przystąpiło dwadzieścia męskich i szesnaście żeńskich zespołów. Tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli: Jakub Żygadło, Aleksander Sławecki, Igor Kozak i Kornel Łuszczek.

Drużyna dziewcząt w składzie: Emilia Szczygieł, Dorota Niebrzydowska, Wiktoria Wilkosz i Hanna Malinowska po ciężkich walkach zajęły ostatecznie 8 miejsce.