Mocne zakończenie roku w wykonaniu lubińskiego tenisisty

90

Koniec sportowego roku dla Szymona Adamczyka to bardzo udane starty w turniejach klasyfikacyjnych. Młody tenisista Top Tenis kilka razy stawał na podium, w tym na jego najwyższym stopniu.

Najpierw Szymon skrzyżował rakiety podczas Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatów w Szczawnie – Zdroju. Tenisista rozegrał dobre zawody i dotarł do ćwierćfinału rozgrywek singlowych. Bardzo udanie zakończył także rozgrywki deblowe, gdzie wywalczył puchar za II miejsce w parze z kolegą Mateuszem z Legnicy.

Na zakończenie rozgrywek w 2020 roku Szymon wystąpił w Złotoryi i osiągnął swój życiowy sukces. Tam, odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów o Puchar Burmistrza Miasta. Była to wielka chwila dla naszego zawodnika. Po 6 meczach singlowych Szymon wygrał swój pierwszy turniej tenisa ziemnego do lat 12 w singlu i zdobył także puchar za II miejsce w rozgrywkach deblowych, w parze z reprezentantem Złotoryi, Michałem.