Mocne uderzenie na gali Muszyński Fight Group

139

Do historycznego wydarzenia doszło w Polkowicach w hali przy ul. Henryka Dąbrowskiego 1A. Po raz pierwszy w tym mieście odbyła się Gala Sportów Walki Zagłębia Miedziowego Muszyński Fight Group. Gospodarze z Armii Polkowice w ośmiu pojedynkach zanotowali komplet zwycięstw.

Karta walk to przede wszystkim pięściarze polkowickiej Armii, a więc podopieczni wielokrotnego mistrza świata w kickboxingu Bartosza Muszyńskiego. – W końcu w naszym regionie odbywa się wydarzenie dla sportów walki – podkreśla trener.

Gala rozpoczęła się z wysokiego C, bo walką zawodową Kacpra Muszyńskiego debiutującego w MMA (poprzednio uprawiał kickboxing w Armii Polkowice), a trenującego obecnie w Pepe MMA Zielona Góra. Polkowiczanin wygrał swój pojedynek. Kolejni wojownicy prezentowali przede wszystkim bardzo dobre przygotowanie fizyczne i psychiczne.

Zebrani na trybunach kibice byli świadkami znakomitych pojedynków w formule low kick czy w parterze w MMA, gdzie choćby znakomicie zaprezentował się Mateusz Janur (trenujący w Strefie Walk Lubin i Armii Polkowice, przyp. red.) pokonując jeszcze w pierwszej rundzie swojego przeciwnika Łukasza Szecówkę z KS Warriors Koziegłowy. Znakomicie frontalne kopnięcia aplikował rywalowi Mariusz Skupin, od początku walczący w Armii. Tym elementem mocno osłabił rywala i w dyscyplinie, jaką jest kickboxing w walce zawodowej wygrał pojedynek.

Bilety na to wydarzenie rozeszły się jak “świeże bułeczki”. Na trybunach zasiadło wiele osób ze świata sportu boksu czy rugby, a także pasjonatów sztuki walki. Galę na żywo transmitowała TVRegionalna.pl, a wraz z redaktorami sportowymi komentarza udzielali wielokrotny mistrz świata w kickboxingu Tomasz Makowski i Marcin Mencel były reprezentant Ankosu MMA Poznań. Podczas gali odbył się koncert ŻEBRO, autora takich utworów jak “Zagłębie pokoleń – hymn na 75-lecie” czy “To jest nasza Wiara”. Galę wsparło wielu pasjonatów sportu, także Gmina Polkowice.

Rezultaty walk:
68 kg: Kacper Muszyński pok. Grzegorz Rogalski przez KO, runda 1 (Łokieć), MMA
81 kg: Mateusz Felkel pok. Damian Jędrocha przez jednogłośną decyzję, kickboxing
63kg: Marcin Niciński pok. Tomasz Tomczak przez jednogłośną decyzję, kickboxing
62 kg: Bartłomiej Mietliński pok. Damian Filiński przez jednogłośną decyzję
75kg: Jakub Rymarowicz pok. Krystian Katra przez niejednogłośną decyzję, kickboxing
77kg: Mateusz Kucharski pok. Jakub Kiesiak decyzją po rundzie dodatkowej, MMA proam
73kg :Patryk Kłak pok. Dominik Wiśniowski przez TKO 1runda, kickboxing
91kg: Mariusz Skupin pok. Dawid Przywarczak przez jednogłośną decyzję, kickboxing
84kg: Mateusz Janur pok. Łukasz Szecówka przez TKO w 1 rundzie (ciosy w parterze), MMA

Fot. Marlena Bielecka