Mniej pasażerów w pociągach

1182

W pociągach Kolei Dolnośląskich od dziś ograniczono liczbę pasażerów. To konduktorzy będą sprawdzać, czy nowe zasady bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd są przestrzegane.

Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o nowych zasadach bezpieczeństwa wprowadzonych w Polsce, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jedną z nich jest ograniczenie liczby pasażerów w pociągach, autobusach, tramwajach czy w metrze.

Jak czytamy w komunikacie na rządowej stronie www.gov.pl:

Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

Nowe zasady weszły w życie od dzisiaj. Koleje Dolnośląskie dostosowały się do nich, informując, że „ograniczona zostanie liczba pasażerów w pociągach (…) Koleje Dolnośląskie obniżają liczbę pasażerów mogących podróżować w pociągach do połowy liczby dostępnych miejsc siedzących. Powyższe obostrzenia będą obowiązywały w pociągach Kolei Dolnośląskich od 25 marca do 11 kwietnia br.”.

To konduktorzy będą weryfikować liczbę pasażerów, przebywających w danym momencie w pociągu.

Koleje Dolnośląskie zdają sobie sprawę z faktu, iż powyższe regulacje mogą utrudnić codzienne przejazdy do i z pracy części naszych pasażerów, za co już w tej chwili chcemy ich wszystkich przeprosić

– czytamy w komunikacie wydanym przez przewoźnika.