Młodzież na treningu pierwszego zespołu

174

W zajęciach pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin udział wzięło trzech młodych zawodników z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Trener „Miedziowych” Martin Sevela zaprosił na trening Mateusza Kizymę i Jakuba Sigę z  drużyny U-18, a także Dominika Więcka z zespołu rezerw.

Fot. KGHM Zagłębie Lubin

Siga i Kizyma, to dwaj wyróżniający się zawodnicy z drużyny U-18 występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Obaj chłopcy są z rocznika 2002 i zaproszenie na zajęcia jest nie tylko nagrodą za dobre występy w mijającym roku, ale także chęcią przyjrzenia się dokładniej kolejnemu, po Bartoszu Białku adeptowi Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Jakub Siga w rundzie jesiennej rozgrywek CLJ 19/20 rozegrał szesnaście spotkań zdobywając trzy bramki. Z kolei Mateusz Kizyma rozegrał o jeden mecz mniej, wpisując się również trzykrotnie na listę strzelców i dokładając jedną asystę. Obaj są zawodnikami ofensywnymi.

Dwa lata starszy Dominik Więcek, grający na pozycji pomocnika, występował ostatnio w drużynie rezerw. W rundzie jesiennej rozgrywek III ligi występował piętnaście razy zdobywając jedną bramkę.