Młodziczki odebrały srebrne medale

346

Podopieczne Izabeli Kałużny-Khoubbazi zakończyły rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Młodziczek meczem na własnym terenie z UKS Dobroszycami. Lubinianki znokautowały swoje rywalki zwyciężając przed własną publicznością 47:7! Po meczu z rąk Bożeny Karkut i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Sławomir Ptak.

Miedziowe już po pierwszej minucie wygrywały 2:0, a bramki bardzo szybko rzuciły Zuzanna Buckiewicz i Emilia Juzkiewicz. Podopieczne Izabeli Kałużny-Khoubbazi dominowały w każdym elemencie gry. Niesione dopingiem swoich kibiców rzucały bramka za bramką. Po 9. minutach wygrywały 10:0! Minutę później rywalki oddały pierwszy celnych rzut w tym meczu. Autorem bramki była Dominika Biłas. Ta sama zawodniczka jeszcze raz wpisała się na listę strzelczyń w tej części meczu i jeśli chodzi o gości to koniec bramek do przerwy. Miedziowe po 25. minutach prowadziły 27:2.

W drugiej połowie lubinianki kontynuowały wspaniałą passę. Dominika Ziemkiewicz Maja Stańczyk, Zuzanna Buckiewicz i Nadia Popławska w cztery minuty rzuciły pięć bramek i podwyższyły stan meczu na 32:3. Do siatki rywalek rzuciły prawie wszystkie zawodniczki Zagłębia Lubin. Miedziowe ostatecznie wygrały 47:7 i po ostatniej syrenie oznajmiającej koniec meczu wspólnie z kibicami cieszyły się ze zdobycia tytułu wicemistrzyń Dolnego Śląska Młodziczek w sezonie 2016/2017.

– Cieszymy się niezmiernie, że wygrałyśmy, a emocje z tym związane są nie do opisania. Bardzo mocno podbudowali nas kibice. Gdyby nie oni to nie wiem, jakby to wszystko wyglądało? – podsumowuje Zuzanna Buckiewicz, zawodniczka Zagłębia Lubin. – Ciężko pracowałyśmy na ten rezultat, a dokładnie przez pół roku. W tym przygotowania, turnieje i sparingi. Dziewczyny są waleczne. Trzeba im to oddać. Wiadomo, że się uczymy, ale cieszymy się z tego sukcesu – puentuje Izabela Kałużny-Khoubbazi, szkoleniowiec Młodziczek Zagłębia Lubin.