Młodzi ilustratorzy odebrali nagrody

225

Książeczka „Muzobajki” wydana została już jakiś czas temu, ale pandemiczne obostrzenia dopiero teraz pozwoliły na zorganizowanie wręczenia nagród autorom ilustracji do niej. 29 młodych artystów pojawiło się w Centrum Kultury Muza, by odebrać gratulacje.

Fot. Jacek Martyneczko/Centrum Kultury Muza

Ten konkurs zaczął się od czterech bajek napisanych przez pracownicę Muzy Gabrielę Donczew. Później ich autorka wraz z Centrum Kultury Muza zaprosiła dzieci z powiatów lubińskiego, polkowickiego, legnickiego i głogowskiego do stworzenia ilustracji do nich. Konkurs adresowany był do dzieci z klas I-IV szkół podstawowych.

Zgłoszono 89 prac, najwięcej z powiatu lubińskiego, ale były też ilustracje z Legnicy czy Głogowa. Jury wybrało spośród nich 31 prac (29 osób nagrodzonych), które znalazły się w muzowej publikacji. Książeczka została wydana już jakiś czas temu i jest do kupienia w kasie Centrum Kultury Muza. Kosztuje 10 zł.

Fot. Jacek Martyneczko/Centrum Kultury Muza

– Ta książeczka połączyła nasze wyobraźnie i mam nadzieję, że przeglądając jej strony, wielu z was się uśmiechnie – zachęca do sięgnięcia po wydawnictwo Gabriela Donczew.

Dzięki luzowaniu obostrzeń Muza w końcu mogła zaprosić do siebie autorów ilustracji do „Muzobajek” i ich nagrodzić. Wszyscy otrzymali nagrody równorzędne.

– Odzew na konkurs był bardzo duży. Myślimy więc już o drugiej edycji. Wyszło fajne połączenie słowa z ilustracją – dodaje Donczew.