Młodzi idą jak burza

19

Piłkarze Zagłębia Lubin grający na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy idą za ciosem. Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej wygrali 5:1 z Cracovią Kraków. Również w drugim meczu na wyjeździe z Ruchem Chorzów, podopieczni Tomasza Bożyczki zanotowali pewne 3 punkty.

Już w 4. minucie pojedynku, Kornel Osyra otworzył wynik spotkania. Zagłębie grało pewnie i nie dało sobie odebrać prowadzenia do końca pierwszej połowy. Druga odsłona rozgrywki wyglądała zresztą podobnie. Jedyną ciekawszą sytuację dla Chorzowa stworzył Kamil Włodyka. Strzał młodego reprezentanta „Niebieskich” nie był jednak celny i piłka zatrzymała się na bocznej siatce. W 70. minucie spotkania, Szymon Sołtyński zdobył drugą bramkę dla miedziowych. Dziesięć minut później, kropkę nad i postawił Christian Tomyk i KGHM Zagłębie Lubin pokonało chorzowski Ruch, 3:0.

Ruch Chorzów: Matras – Lewczuk(46’ Burliga), Lewiński, Trzetrzelewski (46’ Żukowski), Josl – Smektała, Włodyka (86’ Korzeniowski), Starzyński, Kotus – Kwiatkowski (46’ Stanisławski), Ułasowicz (85’ Kreft)

Trener: Ireneusz Psykała

Zagłębie Lubin: Kozioł – Śliwiński (86’ Magdziak), Osyra, Kowalewski, Pisarczuk -Smęt (46’ Tomyk), Rakowski, Woźniak, Sołtyński (86’ Martynowicz)–Kusowski, Szczepaniak ( 71’Kowalski)

Trener: Tomasz Bożyczko