Młodzi coraz bliżej mistrzostwa

5

Piłkarze Zagłębia Lubin grający w Młodej Ekstraklasie zwyciężyli osiemnasty raz w sezonie. Na Dialog Arenie ograli Polonię Bytom 4:2. Miedziowi pozostali liderami ligi.

Dwa gole zdobył Patryk Bryła (14 i 90 minuta). Do siatki zespołu ze Śląska trafiali także Adrian Rakowski (26) i Dawid Plizga (82). Dla Polonii bramki strzelali Jakub Świerczok (37) i Mateusz Dreszer (55).
Do 82 minuty był remis 2:2. Wtedy Dawid Plizga pokonał bramkarza gości po szybkim rajdzie. Zawodnik Zagłębia przypomniał z czego słynie.
Na pewno fani miedziowych z niecierpliwością czekają, aż Plizga w końcu pokaże to w pierwszym zespole. Kto wie, czy nie stanie się to już w meczu przeciw Odrze Wodzisław.
To nie był jednak ostatni gol w meczu, bo w 90 minucie swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Patryk Bryła.

Ekipa Adama Buczka jest liderem Młodej Ekstraklasy. Ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Gracze ze stolicy wygrali dziś z Ruchem Chorzów 2:1.

Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. Wiele wskazuje na to, że mistrzami Młodej Ekstraklasy zostaną piłkarze Zagłębia.

Zagłębie: Primel – Rymaniak, Markowski, Kapias (Famulski), Olkowski – Łabędzki, Rakowski (Krysian), Bryła, Fryzowicz (Oleksy) – Woźniak (Węska), Plizga (Jackiewicz)