MKB Energetyka Lubin na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Boksie

369

Po raz kolejny na mistrzostwach wojewódzkich medale wywalczyli zawodnicy Miejskiego Klubu Bokserskiego ,,Energetyka’’ Lubin.

W Dzierżoniowie odbyły się 76. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie. W zawodach wzięło udział 134 zawodniczek i zawodników z 31 dolnośląskich klubów. W finałach zameldowało się 4 zawodników MKB „Energetyka” Lubin.

Dawid Wróblewski w finale kategorii wiekowej kadet, w wadze do 46 kg z powodu braku przeciwnika nie zdobył tytułu mistrzowskiego, ale zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w kwietniu w Łomży.

Konrad Czajkowski w finale kat. wiekowej senior w wadze do 60 kg nie dał żadnych szans przeciwnikowi i pokonał przez RSC w drugiej rundzie pięściarza Polonii Świdnica Jakuba Szrejdera. Został po raz trzeci z rzędu mistrzem Dolnego Śląska.

Bartłomiej Wróblewski w finale kat. wiekowej junior w wadze do 57 kg po wyrównanej, zaciętej walce, stosunkiem głosów 2:1 uległ zawodnikowi Boxing Klub Strzelin Hubertowi Pawlecie zdobywając tym samym tytuł wicemistrza Dolnego Śląska.

Olgierd Augustynów w finale kat. wiekowej junior w wadze do 63,5 kg nie sprostał zawodnikowi Polonii Świdnica Kiryłowi Mukhinowi i przegrał na punkty. Został wicemistrzem Dolnego Śląska.

Należy również podkreślić, iż w Wielbarku koło Szczytna odbył się kilkudniowy Międzynarodowy Turniej Selekcyjny do Kadr Narodowych w Boksie. Miejski Klub Bokserski „Energetyka” Lubin reprezentowało dwóch zawodników Olaf Augustynów (kat. wiekowa młodzik waga do 46kg) i Dawid Wróblewski (kat. wiekowa kadet waga do 46kg). Wychowanek trenera Wojciecha Misiaka, Dawid Wróblewski po zakwalifikowaniu się do finału stoczył bardzo dobą walkę i odniósł zasłużone zwycięstwo nad zawodnikiem klubu ,,Carbo’’ Gliwice Romanem Kucherem zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Zarząd Miejskiego Klubu Bokserskiego „Energetyka” Lubin dziękuje bardzo zawodnikom biorącym udział w MDŚ i MTSdKN w boksie za godne reprezentowanie klubu i miasta Lubin. Wyjazd zawodników na mistrzostwa i turniej był możliwy dzięki wsparciu pięściarzy przez firmę PeBeKa S.A., za co klub serdecznie dziękuje.