Mistrzyni Dolnego Śląska – Martyna Śrutwa

740

Wychowanka Top Tenis Lubin nie miała sobie równych na Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 14, które odbywały się w Szczawnie Zdroju. Tenisistka ziemna Martyna Śrutwa w grze pojedynczej wywalczyła złoty medal.

Martyna potwierdziła że nie ma sobie równych w kategorii młodzika gdyż w turnieju nie przegrała nawet seta, a we wszystkich meczach oddała w sumie 10 gemów. Młoda tenisistka z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza i zajmuje czołowe miejsca w krajowej rywalizacji. W 2019 roku okazała się najlepsza w rywalizacji do lat 12 podczas Mistrzostw Dolnego Śląska, a w 2017 roku na nieoficjalnych mistrzostwach Polski zajęła wysokie piąte miejsce.

W jej dorobku jest także choćby srebrny medal, który wywalczyła w Warszawie podczas Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskiego. Ważnym trofeum było także złoto podczas ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjny dziewcząt do lat 12 CTS CUP. Warto podkreślić, że kwalifikowało się do niego tylko 16 najlepszych zawodniczek z Polski. Sportowa redakcja naszego portalu gratuluje młodej zawodniczce trofeum z najcenniejszego kruszcu podczas tegorocznych mistrzostw naszego województwa.