Mistrzowie z Watahy

227
W Brzegu Dolnym odbyły się siatkarskie Finały Dolnego Śląska Singli Kinder Joy of moving w kategorii dziewcząt i chłopców. Aż czterech reprezentantów Watahy Lubin wywalczyło na tej prestiżowej imprezie medale, uzyskując tym samym awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec czerwca w Katowicach.

12 chłopców i 12 dziewcząt rywalizowało systemem każdy z każdym o prym w naszym województwie. W sumie w turniejach eliminacyjnych startowało ponad 60 dziewcząt i 30 chłopców.

W kategorii chłopców całe podium zajęli siatkarze Watahy Lubin: złoty medal zdobył Jakub Tkaczuk, srebrny – Alan Golis, a brązowy – Hubert Kuźniar. Dziewiąte miejsce wywalczył Maksymilian Dzierżawski.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce i awans na Mistrzostwa Polski zdobyła Lena Suchowska. Na dalszych lokatach uplasowały się: Lena Mrok (6. miejsce), Natalia Łukasiewicz (8. miejsce), Martyna Zakowicz (10. miejsce) i Hanna Sędzik (12. miejsce).

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i ich postawy. Były łzy zwycięstwa, przegranej i dużo zebranego doświadczenia z każdej rywalizacji – mówi Przemysław Napora, szkoleniowiec Watahy Lubin.

– Dziękujemy za pomoc przy organizacji wyjazdu naszym wspaniałym rodzicom. Wasza pomoc jest nieoceniona – dodaje.