Mistrzowie boksu z Lubina

401

W miniony weekend w Lubaniu odbyło się wielkie bokserskie wydarzenie. 170 zawodników z 38 dolnośląskich klubów spotkali się, by wyłonić najlepszych pięściarzy w boksie olimpijskim. Podczas 78. Mistrzostw Dolnego Śląska w Boksie nasze miasto reprezentowało 13 młodych sportowców broniących barw dwóch klubów. Aż 11 z nich stawało na podium, w tym trzech na najwyższym stopniu.

Stowarzyszenie Boks Lubin wystawiło do rywalizacji sześciu swoich zawodników. Mistrzostwo województwa w swoich kategoriach wywalczyli: Patryk Lachowicz (kat. kadet do 57 kg) i Hubert Cieleń (kat. junior do 71 kg). Na uwagę zasługuje szczególnie półfinałowy pojedynek drugiego z wymienionych, który po morderczym boju pokonał Ukraińca Kiryla Miksiuka z Adrenaliny Wrocław. Srebrny medal przypadł w udziale Sebastianowi Formusiakowi (kat. kadet do 57 kg), zaś brązowy Kamilowi Szymańskiemu.

– Kamil stoczył naprawdę bardzo dobrą walkę w półfinale z dużo bardziej doświadczonym pięściarzem z Kaczor Boks Team z Wałbrzycha. Swoją postawą zasłużył na słowa uznania, bo zostawił serce na ringu. Myślę, że za rok będzie głównym faworytem – uważa Zbigniew Siwak, szkoleniowiec Boks Lubin. Klub godnie reprezentowali również: Adam Kordyka (kat. młodzieżowiec do 71 kg) i Łukasz Witoński (kat. senior do 71 kg).

Świetne starty mają za sobą również zawodnicy Miejskiego Klubu Bokserskiego „Energetyka” Lubin. Aż siedmiu podopiecznych trenera Wojciecha Misiaka stawało na podium tych prestiżowych zawodów. Tytuł mistrza Dolnego Śląska zdobył Konrad Czajkowski (kat. senior do 63,5 kg), a wicemistrzami województwa zostali: Dawid Wróblewski (kat. junior do 60 kg), Bartłomiej Wróblewski (kat. senior do 60 kg) oraz Łukasz Pomorski (kat. senior do 75 kg). Brązowe medale wywalczyli natomiast: Olaf Augustynów, Sebastian Pawłowski i Patryk Kocisz.

Turniej w Lubaniu był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży, która odbędzie się w Wałbrzychu.