Mistrzostwa w nordic walking za nami

14

Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubinie. Walka trwała na dystansie 4 kilometrów, w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet w kategorii do lat 30 zwyciężyła Paulina Wityk-Szumna, drugie miejsce zajęła Roksana Marczak.

W kategorii do lat 40 zwyciężyła Agnieszka Świercz, drugie miejsce przypadło Ilonie Smolarskiej.

W kategorii do lat 50 zwyciężyła Ewa Waszewska, drugie miejsce dla Doroty Feliszek, a trzecie dla Elżbiety Rękawicznej.

W kategorii powyżej 50 lat zwycięstwo odniosła Lucyna Stępień. druga była Jolanta Kurzawska, a trzecia Danuta Małkiewicz.

Wśród mężczyzn w kategorii open wygrał Tomasz Waszewski, drugi był Bogdan Dziatkowiak, a trzeci Rafał Waszewski.

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale ufundowane przez OSiR Lubin.
Dodatkowo po zawodach wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród. Do wygrania były między innymi: weekend w hotelu Strzecha Górnicza w Szklarskiej Porębie i dwa zaproszenia do centrum odnowy w Prochowicach.

Fundatorem tych nagród był Pan Władysław Piekarz. Wylosowano także pięć par kijków do Nordic Walking ufundowanych przez OSiR w Lubinie.

Cała impreza przebiegała w miłej i sportowej atmosferze.