Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard

39

Rywalizacja odbyła się w Kielcach. Co prawda lubinianie nie stanęli na podium, ale zawody były dla nich bardzo korzystne pod względem doświadczenia. Jak przyznali młodzi zawodnicy, w przyszłych rozgrywkach wrócą do domu z medalami.

W grach drużynowych lubiński zespół uplasował się na 9 pozycji. DSB Lubin wystąpił w składzie: Kacper Żeletko, Bruno Pakowski i Wiktor Fortuński. Indywidualnie w grupie juniorów starszych Kacper Żeletko wywalczył 9 miejsce w 8 i 9 bil. Wiktor Fortuński w juniorach młodszych otarł się dwa razy o medal, przegrywając pojedynki w ćwierćfinałach i ostatecznie wywalczył piąte miejsce w 9 i 10 bil.

Start w najważniejszych zawodach dla juniorów w Polsce należy uznać za udany, ale sami zawodnicy wyrażali swój niedosyt z braku medalu. – Jesteśmy pewni, że jeśli przepracują solidnie najbliższy czas, poprawiając niektóre elementy gry. W przyszłym roku medale będą na wyciągnięcie ręki – podkreślają zawodnicy.