Mistrzostwa karate ze wspaniałym klimatem

383

34. Mistrzostwa Europy Kyokushin, odbyły się w Świnoujściu z udziałem reprezentacji 18 krajów. W rywalizacji udział brali także lubinianie, dla których wydarzenie to będzie zapamiętane na długo.

Oficjalnego otwarcia ME dokonał Prezydent KWF Antonio Pinero, sekretarz generalny Andrzej Drewniak, prezes PZK Maciej Sokołowski, wiceprezydent miasta Świnoujście, oraz prezydent przyległego Miasta Ahlbeck w Niemczech.

Zawodnicy zakwaterowani byli pięciogwiazdkowym hotelu, gdzie odbyła się weryfikacja i uroczysta Sayonara. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Karate kierowana przez sensei Pawła Sujkę.

Lubiński Klub Karate reprezentowali zawodnicy, Paulina Dołhun juniorka 16 lat, trenuje kyokushin od 9 lat, startowała w kategorii plus 60 kg. Po bardzo dobrej walce przegrała przez wskazanie sędziów 3:2. Norbert Kurzawski junior trenuje karate kyokushin 9 lat. W bardzo mocno obsadzonej kategorii kata został wicemistrzem Europy. Trener Ryszard Semik był jednym z sędziów Mistrzostw Europy. Zawody zorganizowano na bardzo wysokim poziomie.

– Wrażenia pozostaną w nas na długo. Bardzo dziękujemy Gminie Miejskiej Lubin za dofinansowanie udziału w przygotowaniach do mistrzostw oraz udziału – puentuje Ryszard Semik, prezes Lubińskiego Klubu Karate Kyokshin.

Następne 35. Mistrzostwa Europy planowane są na Ukrainie w maju 2022.

Fot. Klub Karate Kyokushin z Lubina